×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count w comment_node_page_additions() (linia 728 z /modules/comment/comment.module).

Afrykańskie djembe

Mówiące bębny

Dawniej plemiona afrykańskie, żyjące z dala od cywilizacji, często porozumiewały się za pomocą "mówiących bębnów", czyli djembe. Za pomocą djembe wiadomość mogła być przesyłana z wioski do wioski, gdyż dźwięk jednorazowo pokonuje odległość od 8 do 10 kilometrów. Za pomocą mówiących bębnów ogłaszano ważne wiadomości - urodziny, śluby, wydarzenia sportowe, a nawet zapowiadano wojnę. Dziś bębny afrykańskie są nieodłączną częścią kultury Czarnego Lądu. Gra się na nich przy tańcach rytualnych, obrzędach religijnych, czy też po prostu spędza się na grze wolny czas. 

 

 

Dawniej plemiona afrykańskie, żyjące z dala od cywilizacji, często porozumiewały się za pomocą "mówiących bębnów", czyli djembe. Za pomocą djembe wiadomość mogła być przesyłana z wioski do wioski, gdyż dźwięk jednorazowo pokonuje odległość od 8 do 10 kilometrów. Za pomocą mówiących bębnów ogłaszano ważne wiadomości - urodziny, śluby, wydarzenia sportowe, a nawet zapowiadano wojnę. Dziś bębny afrykańskie są nieodłączną częścią kultury Czarnego Lądu." data-share-imageurl="">

Zbadaj

403

Na swojską nutę

Polski folklor
24.04.2018
423

Miauczące natchnienie artystów

Koci temperament
08.05.2018

Dodaj komentarz