Kiedy użądli osa

Osy mogą nas użądlić nawet kilka razy. Co robić, gdy użądli osa?  Ktoś, kto jest uczulony powinien jak najszybciej powiedzieć o tym rodzicom lub komuś dorosłemu. Ale większość z nas reaguje na użądlenie osy zupełnie zwyczajnie. Trzeba przemyć miejsce użądlenia wodą z mydłem, spirytusem salicylowym lub wodą utlenioną a miejsce wokół ukąszenia można schłodzić zimnym okładem. Można też zrobić okład z octu lub soku cytrynowego.Najlepiej jednak uważać i przede wszystkim bacznie przyglądać się, zanim wypijemy napój, który stał bez przykrycia. Warto też stosować odstraszacze na owady. Osy nie lubią zapachu olejków eterycznych, olejków eukaliptusowego i cytrynowego. 

Osy mogą nas użądlić nawet kilka razy. Co robić, gdy użądli osa?  Ktoś, kto jest uczulony powinien jak najszybciej powiedzieć o tym rodzicom lub komuś dorosłemu. Ale większość z nas reaguje na użądlenie osy zupełnie zwyczajnie. 

Trzeba przemyć miejsce użądlenia wodą z mydłem, spirytusem salicylowym lub wodą utlenioną a miejsce wokół ukąszenia można schłodzić zimnym okładem." data-share-imageurl="">

Zbadaj

156

Jak szybciej zasnąć?

Dobre rady
27.02.2018
137

Nareszcie wolne

Jaka pogoda na początek wakacji?
30.06.2014

Zagraj

109

Wielkanoc po angielsku

Easter game
30.03.2018
146

Piracka strategia

Ahoj kapitanie!
13.03.2018
50

Układanka ze strażakiem Samem

Dopasuj przyjaciół
30.04.2018