×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count w comment_node_page_additions() (linia 728 z /modules/comment/comment.module).

Największa kolonia pingwinów zanika

Przyczyny nieznane

Kolonia pingwinów królewskich na jednej z wysp na Oceanie Indyjskim, uważana za największą na świecie, zmalała o 90% w ciągu ostatnich trzech dekad. Gdy w 1982 roku naukowcy po raz pierwszy zainteresowali się tą wyspą, zamieszkiwała ją największa na świecie populacja pingwinów królewskich i druga największa populacja pingwinów na świecie. Jednak, gdy naukowcy powrócili na nią w 2016 i 2017 roku zauważyli, że kolonia uległa istotnemu zmniejszeniu. Z ponad pół miliona ptaków w wieku rozrodczym zostało jedynie 60 tysięcy. Odległa i trudno dostępna wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, nie była badana przez ponad 30 lat, więc przyczyny obecnego stanu rzeczy nie są znane. 

Kolonia pingwinów królewskich na jednej z wysp na Oceanie Indyjskim, uważana za największą na świecie, zmalała o 90% w ciągu ostatnich trzech dekad. Gdy w 1982 roku naukowcy po raz pierwszy zainteresowali się tą wyspą, zamieszkiwała ją największa na świecie populacja pingwinów królewskich i druga największa populacja pingwinów na świecie. Jednak, gdy naukowcy powrócili na nią w 2016 i 2017 roku zauważyli, że kolonia uległa istotnemu zmniejszeniu." data-share-imageurl="">

Dodaj komentarz