Właściciele psów będą mogli spuszczać psy ze smyczy

Obecne przepisy lokalne mówią, że właściciel psa może dostać kilkaset zł mandatu kary, jeśli pies jest wyprowadzany bez smyczy czy bez kagańca. Ale wg posłów, mandaty te są niezgodnie z prawem. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że psa można spuścić ze smyczy w każdym miejscu, jeśli jest odpowiednio oznakowany, a właściciel pełni nad nim kontrolę. Można ukarać właściciela psa puszczonego luzem tylko, gdy te warunki nie są spełnione.

Zespół w składzie 33 parlamentarzystów, niedługo wyśle pisma do komendanta głównego policji - by przeprowadził szkolenia dla policjantów z ustawy o ochronie zwierząt. Drugie pismo  parlamentarzyści wyślą do wojewodów aby doprowadzili do koniecznych zmian w lokalnych regulaminach.

fot:. bielskobiala.gazeta.pl 

Obecne przepisy lokalne mówią, że właściciel psa może dostać kilkaset zł mandatu kary, jeśli pies jest wyprowadzany bez smyczy czy bez kagańca. Ale wg posłów, mandaty te są niezgodnie z prawem. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że psa można spuścić ze smyczy w każdym miejscu, jeśli jest odpowiednio oznakowany, a właściciel pełni nad nim kontrolę. Można ukarać właściciela psa puszczonego luzem tylko, gdy te warunki nie są spełnione." data-share-imageurl="">

Zbadaj

141

My atomy

Atomy są budulcem każdej materii
05.06.2014
50

Skąd wiadomo jak bardzo trzęsie?

W jakich stopniach bada się siłę trzęsień ziemi?
06.06.2014
67

Facebook bada zachowania swoich użytkowników

Bada czy eksperymentuje?
30.06.2014

Zagraj

72

Jak rozdzielić jajka?

Zagadka na myślenie
06.01.2018
6

Zrób pączki sam!

Zabaw się w cukierni
09.02.2018
104

Świąteczna zagadka

Co to takiego?
08.12.2017