Właściciele psów będą mogli spuszczać psy ze smyczy

Obecne przepisy lokalne mówią, że właściciel psa może dostać kilkaset zł mandatu kary, jeśli pies jest wyprowadzany bez smyczy czy bez kagańca. Ale wg posłów, mandaty te są niezgodnie z prawem. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że psa można spuścić ze smyczy w każdym miejscu, jeśli jest odpowiednio oznakowany, a właściciel pełni nad nim kontrolę. Można ukarać właściciela psa puszczonego luzem tylko, gdy te warunki nie są spełnione.

Zespół w składzie 33 parlamentarzystów, niedługo wyśle pisma do komendanta głównego policji - by przeprowadził szkolenia dla policjantów z ustawy o ochronie zwierząt. Drugie pismo  parlamentarzyści wyślą do wojewodów aby doprowadzili do koniecznych zmian w lokalnych regulaminach.

fot:. bielskobiala.gazeta.pl 

Obecne przepisy lokalne mówią, że właściciel psa może dostać kilkaset zł mandatu kary, jeśli pies jest wyprowadzany bez smyczy czy bez kagańca. Ale wg posłów, mandaty te są niezgodnie z prawem. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że psa można spuścić ze smyczy w każdym miejscu, jeśli jest odpowiednio oznakowany, a właściciel pełni nad nim kontrolę. Można ukarać właściciela psa puszczonego luzem tylko, gdy te warunki nie są spełnione." data-share-imageurl="">

Zbadaj

144

Moda na jeździectwo

Jazda konna staje się coraz bardziej popularną
15.07.2014
161

Zobacz z bliska jak pękają skały

Potrzebne będą: mąka, woda, folia spożywcza
11.06.2014
146

Wakacyjne podróże ze zwierzakami

Jak zadbać o komfort podróży
30.06.2014

Zagraj

208

Jak rozdzielić jajka?

Zagadka na myślenie
06.01.2018
146

Piracka strategia

Ahoj kapitanie!
13.03.2018
160

Uratuj ludzi z płonącego budynku

Straż pożarna
06.03.2018