pięć kotów, małe kotki

10 ciekawostek o kotach

Views 193

17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Poznaj więc kilka ciekawostek o kotach domowych i ich dzikich kuzynach.

Kocie zwyczaje i zachowania od zawsze fascynowały człowieka. Ciekawostki o kotach, które możesz tutaj przeczytać, to tylko kilka przykładów niesamowitych rzeczy, które wyróżniają koty.

Ciekawostki o kotach domowych

  • Na pewno nie raz widzieliście, jak kot przeciska się przez bardzo wąskie szczeliny. Wszystko dzięki temu, że koty nie mają obojczyków. Kot prawie zawsze przeciśnie się przez szczelinę, w której zmieści się jego głowa. 
  • Niezwykła sprężystość i zwinność kota wynika przede wszystkim z budowy kręgosłupa. U niektórych kotów składa się nawet z 58 dość luźno połączonych ze sobą kręgów. Człowiek dla porównania ma tych kręgów 34.
  • Kocie oczy są chronione przez trzy powieki. Jedna z nich widoczna jest w rogu oka jako mały jasny trójkącik. Zapobiega wysychaniu oka, a kiedy kot jest chory, w połowie się przymyka.
  • W kocim uchu są aż 32 mięśnie (dla porównania człowiek ma tylko 6 takich mięśni) i dzięki temu kot może poruszać każdym uchem osobno i obracać je aż o 180 stopni.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()