Układ słoneczny i dzieci oglądające go przez teleskopy

Co to jest Układ Słoneczny? Poznaj planety Układu Słonecznego

Views 102

Układ Słoneczny to system planetarny, którego centrum stanowi Słońce. Dowiedz się, jaka jest największa planeta Układu Słonecznego i poznaj piosenkę, dzięki której szybko nauczysz się kolejności planet oraz poznasz ich najważniejsze cechy.

Ziemia, która jest naszym domem, ma idealne warunki do życia. Oprócz niej istnieje jednak wiele planet, na których temperatura jest nie do zniesienia dla człowieka i zwierząt. Choć planety różnią się od siebie, razem tworzą Układ Słoneczny. Poznaj najważniejsze informacje i ciekawostki o nim.

Co to jest Układ Słoneczny?

Układ Słoneczny to jeden z układów planetarnych, będący częścią Drogi Mlecznej. Ma eliptyczny kształt, zbliżony do kształtu jajka. W jego centrum znajduje się Słońce, które jest największym i najjaśniejszym obiektem w całym Układzie Słonecznym i zajmuje ponad 99% masy całego układu. Wokół Słońca krążą wszystkie 8 planet, a także m.in. 5 planet karłowatych, ponad 200 księżyców i komety.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()