Drzewo genealogiczne - pokrewieństwa

Sprawdź co to jest i jak wygląda drzewo genealogiczne

Views 138

Rysując schemat drzewa genealogicznego masz świetną okazję do poznania swoich przodków, tego kim byli i kiedy żyli. Dowiedz się, co to jest i jak wygląda drzewo genealogiczne, a później narysuj je samodzielnie.

Genealogia to nauka, która zajmuje się badaniem więzi rodzinnych i pokrewieństwa między różnymi osobami, a drzewo genealogiczne pomaga to wszystko uporządkować. Spróbuj własnoręcznie przygotować schemat drzewa genealogicznego swojej rodziny lub skorzystaj z szablonów drzewa genealogicznego do druku, które ci w tym pomogą. Gotowy projekt możesz oprawić w ramkę i powiesić na ścianie albo wręczyć jako prezent, np. babci i dziadkowi.

Co to jest drzewo genealogiczne?

Drzewo genealogiczne, nazywane również tablicą potomków, to graficzne przedstawienie więzi rodzinnych. To najprostsza i najpopularniejsza forma pokazania potomków lub przodków danej osoby. Może obejmować tylko najbliższą rodzinę, np. dziadków, rodziców i dzieci, ale też dalszych krewnych.

Jak wygląda drzewo genealogiczne?

Schemat drzewa genealogicznego swoim kształtem przypomina prawdziwe drzewo z mocno rozgałęzioną koroną, dlatego tak też jest najczęściej przedstawiany. Ale ty niekoniecznie musisz go tak rysować. Możesz połączyć swoich przodków, np. prostymi liniami (tak jak w podanym przykładzie).