Dziewczynki bawiące się hula hop

Najciekawsze gry zręcznościowe dla dzieci

Views 441

Już niedługo pogoda zrobi się piękna i będzie można wyjść z domu, aby bawić się na świeżym powietrzu. Poza tym pandemia COVID-19 powoli wygasa i wreszcie będziemy mogli swobodnie spędzać czas z przyjaciółmi na zewnątrz.

Różnych gier na świeżym powietrzu jest nieskończenie wiele. Są gry, które znane były ludziom od tysięcy lat, jak choćby strzelanie z łuku czy rzucanie do celu. Pojawiają się także nowe gry, takie jak frisbee, które znane jest od około 70 lat. Dlatego jak najszybciej warto wyjść na dwór, spotkać się z przyjaciółmi i bawić w różnego rodzaju gry zręcznościowe.

Zabawy i gry zręcznościowe dla dzieci na podwórko, do parku i w domu

Oto kilka ciekawych i lubianych gier i zabaw zręcznościowych, w które można grać i bawić się w domu lub w plenerze.

  • Rzucanie do celu to gra zręcznościowa, którą zna każde dziecko. Króluje na podwórkach od zawsze. Wystarczy znaleźć cel, pociski (małe kamienie, piłeczki, kasztany czy każdy inny niewielki przedmiot, którym można rzucać) i zabawa gotowa. Trzeba tylko ustalić zasady zdobywania punktów i możemy bawić się cały dzień.
  • Gra w pchełki to gra zręcznościowa, w którą można grać na kilka sposobów, indywidualnie lub zespołowo. Celem gry jest wrzucenie wszystkich krążków (pchełek) do pojemnika. Grę w pchełki można kupić w gotowych zestawach albo zrobić ją samodzielnie w domu, wykorzystując do tego guziki, miski lub stare pudełka.
  • Strzelanie z łuku to gra zręcznościowa, do której wymagany jest sprzęt, czyli łuk, strzały i tarcza. Ta gra wymaga dużego skupienia, cierpliwości i dobrego oka. Co ciekawe jest to jedna z niewielu gier zręcznościowych, która jest dyscypliną olimpijską. Kto wie, może coś, co zacznie się jak zabawa, skończy się prawdziwą sportową karierą?

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()