bałwan w kapeluszu i w szaliku

Garnek na głowie, oczy i guziki z węgla lub kamyków oraz nos z marchewki. Tak wygląda tradycyjny bałwan, którego każdy musi ulepić przynajmniej raz w życiu. Zobacz, jak zrobić bałwana ze śniegu i jakiego śniegu najlepiej użyć.

Mróz i śnieg nie są przeszkodą do świetnej zabawy. Wprost przeciwnie! To właśnie zimą możesz zjeżdżać na sankach i nartach, robić aniołki na śniegu, rzucać się śnieżkami i zrobić pięknego bałwana! Zaproś do wspólnego lepienia bałwana rodziców i przyjaciół, a na pewno będziecie się razem świetnie bawić.

Jak ulepić bałwana?

  1. Wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić gotowego bałwana. Najlepiej z dala od asfaltu, który pochłania promienie słoneczne i może szybko roztopić śnieg. Możesz ulepić bałwana w ogrodzie, w lesie czy parku.
  2. Ze śniegu ulep w rękach kulkę, a następnie tocz ją po niezadeptanym śniegu aż osiągnie pożądaną wielkość.
  3. Tradycyjnie bałwana robi się z 3 różnej wielkości kul śnieżnych. Zacznij od największej, która będzie stykała się z ziemią, później tak samo ulep średnią i najmniejsze kule.
  4. Ułóż średnią kulę na największej i dołóż między nimi trochę śniegu, a następnie go uklep. Dzięki temu bałwan się nie rozpadnie.
  5. To samo zrób z najmniejszą kulą, która będzie głową bałwana.
  6. Ciało bałwana jest gotowe! Teraz czas na dekoracje.