Dziecko robi wieniec adwentowy

Wieniec adwentowy dla dzieci krok po kroku

Views 203

W ostatnią niedzielę listopada rozpoczyna się adwent. To świetny czas na przygotowywanie świątecznych dekoracji. Sprawdź, jak zrobić wieniec adwentowy z papieru, gałązek świec oraz szyszek zebranych podczas spaceru.

Samodzielnie przygotowywanie wieńca adwentowego – jednego z głównych symboli adwentu – to dobra zabawa i sposób na wprowadzenie do domu magicznego klimatu Bożego Narodzenia. To także okazja do przypomnienia sobie, jak wygląda wieniec adwentowy w tradycyjnym wydaniu oraz jaka jest jego historia.

Jak zrobić wieniec adwentowy?

Nieodłącznym elementem każdego wieńca adwentowego są 4 świece. Tradycyjnie w stroikach pojawiają się duże świece adwentowe – 2 fioletowe lub niebieskie, 1 różowa i 1 biała lub złota. To kolory przypisywane do kolejnych tygodni adwentu. Ale nie musisz przestrzegać tych zasad. Do samodzielnie przygotowanego wieńca adwentowego równie dobrze sprawdzą się grube świece w jednakowych kolorach (na tyle duże i stabilne, żeby płomień nie dotykał do innych elementów wieńca) lub lampki na baterie w kształcie świecy. Nie zapomnij też o podstawie całego stroika, czyli o splecionych razem gałązkach lub kole wyciętym z papieru.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()