Pluszowe maskotki: Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Prosiaczek i Tygrysek

18.01 – Międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka

Views 252

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Poznaj najciekawsze fakty o uroczym niedźwiadku i jego przyjaciołach, którzy od 1926 roku podbijają serca dzieci i dorosłych na całym świecie.

„Kubuś Puchatek” to powieść o mieszkańcach Stumilowego lasu. To zbiór historii, które uczą, bawią i wzruszają zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Niektóre mądrości i powiedzonka z tej bajki warto zapamiętać na całe życie. Przekonaj się, które cytaty z Kubusia Puchatka już znasz na pamięć.

Kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka?

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na całym świecie tego samego dnia, a data święta nie jest przypadkowa. 18 stycznia 1988 roku w Londynie urodził się autor „Kubusia Puchatka”, czyli A. A. Milne, właściwie Alan Alexander Milne. To właśnie dla uczczenia twórcy przygód o pluszowym misiu i jego przyjaciołach 18 stycznia został naznaczony Światowym Dniem Kubusia Puchatka.

Ile lat ma Kubuś Puchatek?

Pierwsza książka o tytułowym Kubusiu Puchatku, Prosiaczku, Kłapouchym, Sowie Przemądrzałej, Króliku, Mamie Kangurzycy, Maleństwie i chłopcu Krzysiu została wydana w 1926 roku. Oznacza to, że Kubuś Puchatek ma już prawie 100 lat! W 1928 roku twórca Kubusia Puchatka skończył pisanie kolejnej bajki o mieszkańcach Stumilowego Lasu. W „Chatce Puchatka” A. A. Milne po raz pierwszy wprowadził postać Tygryska.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()