sudoku dla dzieci

Łatwe sudoku obrazkowe dla dzieci – plansze do wydrukowania

Views 124

Rozwiązywanie łamigłówek to dobry pomysł na połączenie zabawy z nauką. Poznaj sudoku dla dzieci, w którym zamiast cyfr pojawiają się owoce, zwierzęta i kwiatki, oraz spróbuj je samodzielnie wypełnić.

Poniżej znajdziesz propozycje sudoku do wydruku i wskazówki do uzupełnienia każdej planszy. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jakie są ogólne zasady gry w sudoku i kto pierwszy wymyślił te matematyczne łamigłówki.

Instrukcja sudoku dla początkujących

Sudoku obrazkowe dla dzieci do wydrukowania może mieć różne stopnie trudności. Twoje zadanie zawsze pozostaje jednak takie samo – musisz uzupełnić brakujące elementy w poprawny sposób. Czy wiesz, jak to zrobić?

  • Przygotuj coś do pisania i wybierz planszę, którą chcesz uzupełnić. Jeśli szukasz gry sudoku dla początkujących, wybierz bardzo łatwe sudoku 4 × 4. Sudoku dla dzieci 6 × 6 lub 9 × 9 to plansze przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy. Wykorzystaj je, jeśli masz już doświadczenie w rozwiązywaniu łamigłówek.
  • Wydrukuj wybraną planszę, wciskając pod obrazkiem sudoku ikonkę drukarki.
  • Twój cel: uzupełnienie sudoku obrazkowego tak, aby w żadnej kolumnie i w żadnym wierszu nie powtórzyły się te same obrazki.
  • Jeśli pod sudoku obrazkowym znajdują się kwadraty z wizerunkami zwierzątek, wytnij je i ułóż na planszy tak, aby uzyskać rozwiązanie.
  • Jeśli chcesz rozwiązać sudoku z hipopotamem, żabą, sową i świnką, wydrukuj planszę i zasłoń podpowiedź znajdującą się obok, np. kartką lub zeszytem. Następnie spróbuj samodzielnie rozwiązać sudoku zgodnie z zasadami. Narysuj na planszy brakujące zwierzątka i na końcu sprawdź wynik z rysunkiem obok.
"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()