wakacyjny obrazek - autobus z dziećmi jedzie drogą wśród wzgórz

Jak zrobić pocztówkę z wakacji? Praca plastyczna krok po kroku

Views 60

Praca plastyczna „Pocztówka z wakacji” zabierze cię w podróż do ciepłego lata! Najlepiej wykonać ją, kiedy wakacyjny wyjazd będą zbliżać się już do końca, żeby znalazło się na niej wszystko, co towarzyszyło ci podczas małych i dużych podróży oraz o czym chcesz pamiętać.

Praca plastyczna „Pocztówka z wakacji” i własnoręcznie wykonany kolaż ze zdjęć to dwa pomysły na ożywienie wspomnień z wymarzonych wakacji. Dzięki nim w dowolnej chwili przypomnisz sobie, co wyjątkowego było w twoich wakacjach, jakie miejsca i zabytki udało ci się zobaczyć, kogo spotkać. Do dzieła!

„Pocztówka z wakacji” – praca plastyczna krok po kroku

To wyjątkowo łatwa i przyjemna do zrobienia praca plastyczna. Materiały, których potrzebujesz są łatwo dostępne i prawdopodobnie już masz je w swoim domu. Żeby wykonać pracę plastyczną „Pocztówka z wakacji”, przygotuj:

  • pół kartki A4,
  • kolorowy papier,
  • farby plakatowe,
  • ołówek,
  • klej,
  • nożyczki.

Instrukcja wykonania pracy krok po kroku:

  1. Delikatnie narysuj ołówkiem linię w połowie kartki. Brzegi kartki możesz wyciąć karbowanymi nożyczkami.
  2. Pomaluj jedną z połówek kartki niebieską farbą, a drugą – żółtą (jeśli spędziliście rodzinne wakacje nad morzem lub jeziorem) lub zieloną (jeśli spędziliście wakacje w górach).
  3. Kiedy farba wyschnie, wytnij z papieru żaglówki lub góry i przyklej je na kartkę. Żaglówkę zrobisz z wyciętych z papieru półkola (pokład) oraz trójkątów (żagle), a góry – z wyciętych z ciemnego papieru trójkątów.
  4. Ozdób pracę w dowolny sposób. Możesz np. domalować lub wyciąć z papieru słońce, ryby lub sylwetki postaci wspinających się na górę. Gotowe!

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()