Ptak dodo (dront dodo)

Jak wyglądał ptak dodo (dront dodo)? Ciekawostki

Views 184

Dront dodo jest współcześnie jednym z symboli wymierania. To gatunek, który można było spotkać tylko w jednym miejscu na świecie! Sprawdź, dlaczego ptak dodo wyginął i poznaj najciekawsze fakty o życiu tych zwierząt.

Dront dodo był gatunkiem endemicznym, czyli unikatowym dla danego obszaru. Występował jedynie na wyspie Mauritius położonej na Oceanie Spokojnym. Ptaki dodo zostały odkryte i opisane po raz pierwszy w 1598 roku, a już kilkadziesiąt lat później nie dało się spotkać żadnego z nich na wolności.

Jak wyglądał ptak dodo?

Po raz pierwszy ptak został opisany w 1758 roku przez Karola Linneusza. Dront dodo był określany jako ptak duży i ciężki, który osiągał około 75-100 cm wysokości i ważył około 10-20 kg. Przedstawiciele gatunku mogli mieć umaszczenie w dowolnym kolorze – białe, szare, żółte, brązowe lub czarne. Dziób dronta dodo był masywny i zakrzywiony, a jego nogi były krótkie i zakończone 4 palcami.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()