pterodactyl

Czy pterodaktyle to dinozaury? Jak wyglądały? Ciekawostki

Views 305

Pterodaktyle to zwierzęta, których już nigdy nie zobaczymy na własne oczy, a jednak współcześnie całkiem sporo o nich wiemy. Dzięki poniższym informacjom również ty możesz dowiedzieć się, kim były i jak wyglądały pterodaktyle oraz czy miały coś wspólnego z dinozaurami.

Pterodaktyl jest pierwszym odkrytym przez człowieka gadem latającym. Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu pterodactylus, które oznacza dosłownie „skrzydlaty palec”.

Czy pterodaktyle to dinozaury?

Pterodaktyle często można spotkać w parkach dinozaurów i może być to jeden z powodów, dla których niektórzy klasyfikują je jako dinozaury. Te gady nie należą jednak do tej grupy. Są pterozaurami, czyli gadami latającymi, które jedynie żyły w tym samym czasie co dinozaury – około 150 milionów lat temu.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()