świece i klucz - elementy andrzejek

Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Views 413

Wróżby andrzejkowe to ważny element tradycji. Do najpopularniejszych wróżb zalicza się lanie wosku przez klucz, ciasteczka z wróżbą oraz obieranie jabłka. Przypomnij sobie, na czym dokładnie polegają i sprawdź, jak przygotować wróżby andrzejkowe samodzielnie w domu.

Andrzejki to święto z magiczną atmosferą, idealne do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi na zabawach, grach i tańczeniu. Poznaj wróżby andrzejkowe dla dzieci, które sprawią, że listopadowy wieczór będzie wypełniony dobrą zabawą i śmiechem.

Sprawdź także: Zabawy andrzejkowe dla dzieci.

Najpopularniejsze wróżby na andrzejki

  • Lanie wosku przez klucz – zabawa polegająca na tym, że do wody w misce przez dziurkę od klucza wylewa się gorący wosk. Następnie należy wyłowić zastygłą masę i spróbować zinterpretować, co oznacza dla nas jej kształt.
  • Obieranie jabłka – wróżba andrzejkowa, w której każdy uczestnik obiera jedno jabłko. Ten, komu uda się wyciąć największy obierek, będzie miał najwięcej szczęścia.
  • Wróżba ze szpilkami – wróżba polega na wysypaniu szpilek z kubeczka na stół, a następnie odszukaniu, czy szpilki ułożyły się w jakąś literę. Każda litera ma określone znaczenie, np. A oznacza podróż, E – sukcesy w nauce, K – nowego przyjaciela, X – szczęście.
  • Karteczki pod poduszką – powycinane karteczki z imionami umieszcza się pod poduszką, a rano losuje się jedną z nich. Imię zapisane na kartce to imię przyszłego żony/męża lub przyjaciela na całe życie.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()