Mały detektyw w stroju Sherlocka Holmesa

Gry i zabawy detektywistyczne dla dzieci

Views 163

Lubisz łamigłówki i rozwiązywanie zagadek? Poznaj najciekawsze zabawy i gry detektywistyczne, w które chętnie grają zarówno młodsi, jak i starsi. Poczuj się jak prawdziwy Sherlock Holmes!

Już w kilka chwil możesz spełnić swoje marzenie o zostaniu detektywem. Możesz łamać kody, pobierać odciski palców i odkrywać tajemnice za pomocą planszówek oraz zabaw detektywistycznych dla dzieci. Przenieś się w świat zagadek tu i teraz.

Jak zrobić zestaw małego detektywa?

Żeby jeszcze bardziej pogrążyć się w atmosferę tajemnicy, do zabaw detektywistycznych możesz kupić lub przygotować samodzielnie swój zestaw małego detektywa. Wyciągnij lupę, czapkę z daszkiem, rękawiczki, notes i zacznij zabawę w stroju śledczego rodem z książek, komiksów i kreskówek.

Zabawy detektywistyczne dla dzieci

  • Zbieranie odcisków palców. Zaproś do zabawy kolegów, rodzeństwo lub rodziców. Zamoczcie wasze palce w atramencie i przenieście odciski na kartki papieru. Zacznijcie odciskanie od małego palca aż do kciuka, a kiedy odciski wyschną, przyjrzyjcie im się i porównajcie je ze sobą przy użyciu szkła powiększającego.
  • Odgadywanie śladów. Do tej zabawy detektywistycznej można wykorzystać np. odciski butów domowników lub ślady pozostawiane przez zwierzęta. Celem gry jest ustalenie, do kogo należy dany ślad.
  • Zabawa w „Kim jestem?”. Gra polega na opisywaniu cech i zachowań jakieś postaci, zwierzęcia lub przedmiotu w taki sposób, aby innym udało się odgadnąć, o kogo chodzi.
  • Zabawa w “Co zniknęło?”. Przygotuj zestaw kilkunastu przedmiotów, zamknij oczy i poproś kogoś, aby zabrał jeden lub więcej z nich. Otwórz oczy i spróbuj odgadnąć, jakiej rzeczy brakuje.

Podoba Ci się? Poznaj inne ciekawe gry logiczne dla dzieci