chłopiec rozwiązujący zagadkę

zagadki matematyczne dla dzieci

Views 532

Zagadki matematyczne dla dzieci to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Dzięki nim udoskonalisz umiejętność logicznego myślenia i oswoisz matematykę oraz rozwiązywanie działań, które znasz z przedszkola i szkoły. Poznaj zbiór najciekawszych łamigłówek i zagadek o liczbach.
Poniżej znajdziesz logiczne zagadki matematyczne dla dzieci o różnym poziomie trudności. Zacznij od tych najłatwiejszych, a kiedy uda ci się je rozwiązać, zabierz się za trudniejsze łamigłówki.

Łatwe zagadki matematyczne dla dzieci

Łamigłówki matematyczne i zagadki matematyczne dla dzieci nie muszą być trudne i nudne. Mogą uczyć, a jednocześnie fascynować i bawić. Są świetne, kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze światem liczb.

  1. Rodzina wiewiórek zbierała żołędzie na zimę. Mama przyniosła aż 15 żołędzi, tata znalazł 12, ale po drodze zgubił trzy z nich. Córeczka znalazła 5 żołędzi niestety jeden z nich był zepsuty i trzeba go było wyrzucić. Ile wiewiórki zebrały żołędzi?
  2. Tomek brał udział w ważnym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Druga połowa była zwycięska dla drużyny Tomka – jej wynik to 4:3. Ile bramek padło w meczu i jaki był jego ostateczny wynik?
  3. Grzesia odwiedziły dzieci i mama zamówiła im dużą pizzę. Grześ zjadł jeden kawałek, ale że pizza była bardzo smaczna – zjadł też drugi i trzeci. Inne dzieci zjadły 6 kawałków. Dla mamy, taty i babci zostało po jednym kawałku. Na ile kawałków była pokrojona pizza?

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()