zwierzęta pustynne: sowa, węże, skorpion

Najciekawsze zwierzęta pustyni

Views 70

Pustynia to nieprzyjazne miejsce do życia. Jednak wysokie temperatury, a także brak wody i stałego schronienia nie dla wszystkich gatunków stanowią problem. Poznaj wyjątkowe zwierzęta pustynne i ich przystosowania do trudnych warunków klimatycznych.

Pustynie gorące to bezkresny piasek, palące słońce i suche powietrze. Wydawać by się mogło, że w tak ekstremalnym środowisku codzienne życie jest prawie niemożliwe, a jednak dla wielu gatunków pustynia jest prawdziwym domem. Wszystkie zwierzęta pustyni opanowały określone umiejętności, które pozwalają im zamieszkiwać te nieprzyjazne tereny od tysięcy lat.

Sprawdź także: Co to jest pustynia? Ciekawostki o pustyniach.

Z czym mierzą się zwierzęta pustyni?

Roślinność pustyni jest bardzo uboga, a to oznacza, że zwierzętom brakuje tu naturalnych schronień. Dla gatunków roślinożernych to również znacznie utrudniony dostęp do pożywienia. Brak opadów to z kolei brak wody i suche, gorące powietrze. Na pustyniach panują również ogromne wahania temperatur w ciągu dnia i nocy – od 50°C, do nawet 0°C.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()