Paleta malarska ze zmieszanymi farbami

Jak mieszać kolory z barw podstawowych, pochodnych i dopełniających

Views 460

Zamiast kupować więcej farbek, spróbuj stworzyć nowe odcienie samodzielnie. Mieszanie kolorów to świetna zabawa i okazja do stworzenia oryginalnych rysunków. Zobacz, jakie rodzaje barw wyróżniamy i jak najlepiej je ze sobą łączyć.

Chcesz wiedzieć, jak poprawnie mieszać kolory? Przekonaj się, jak zrobić kolor brązowy albo fioletowy, mając do dyspozycji tylko trzy barwy!

Czym są barwy podstawowe i pochodne?

Barwy możemy podzielić na podstawowe i pochodne. Należą one do grupy barw czystych. Do kolorów podstawowych zaliczamy kolory żółty, czerwony i niebieski, których nie da się uzyskać poprzez wymieszanie innych odcieni. Są one po prostu bazą do tworzenia wszystkich innych kolorów. Barwami pochodnymi nazywamy zaś takie kolory, które powstają z połączenia barw podstawowych. Kolory, który powstaną po połączeniu barw podstawowych i pochodnych, nazywamy barwami dopełniającymi.

Mieszanie kolorów – jak zrobić kolor brązowy, zielony lub różowy?

Podstawą do tworzenia nowych odcieni są zawsze kolory podstawowe, które zamieniamy w pochodne, a następnie w barwy dopełniające.

Jeśli połączysz ze sobą czerwony i żółty, otrzymasz pomarańczowy, niebieski z żółtym stworzy zielony, a czerwony i niebieski – kolor fioletowy. Dodając do fioletowego odrobinę białej farby, otrzymasz kolor różowy.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()