Ozdoby wielkanocne - jajka pisanki wiszące na sznureczkach

Dekoracje wielkanocne DIY dla dzieci

Views 451

Chcesz wprowadzić do swojego domu odrobinę wiosennej, wielkanocnej atmosfery? Poznaj najciekawsze pomysły na wielkanocne ozdoby swojego pokoju i stołu, które są łatwe i szybkie w realizacji. Sprawdź, jakie ozdoby wielkanocne zrobić z wydmuszek i jak wykorzystać kolorowy papier oraz włóczki.

Wielkanocne ozdoby to nie tylko własnoręcznie robione palmy, które po święceniu można wstawić do wazonu lub koszyczka. Niewielkim kosztem, w łatwy i przyjemny sposób samodzielnie wykonasz wielkanocne dekoracje.

Jak zrobić ozdoby na Wielkanoc z jajek?

Jajka to nieodłączny element Wielkanocy. Najczęściej pojawiają się pod postacią kolorowych pisanek, ale tak naprawdę można wykorzystać je jeszcze na kilka innych sposobów. Oto przykładowe dekoracje wielkanocne, które wykonasz z jaj:

  • Wielkanocne baranki. Ugotowane jajka w beżowej skorupce dokładnie umyj i wysusz, a następnie narysuj im czarnym flamastrem oczy, nos i pyszczek. Później oklej całe jajko dookoła białymi pomponikami lub kulkami zrobionymi z waty. Tak powstanie wielkanocny puszysty baranek, którego możesz, np. postawić na stół lub do doniczki z rzeżuchą.
  • Kwiaty w wydmuszkach. Z wydmuszek delikatnie odłam górny kawałek skorupki, a następnie ich wnętrze wyłóż przezroczystą folią. Do środka włóż wilgotny kawałek waty, a na nim krótko przycięte żywe kwiaty, np. tulipany lub żonkile.
  • Wydmuszkowe postacie. Z wydmuszek możesz zrobić całą swoją rodzinę! Wystarczy, że z górnej części wydmuszki odłamiesz kawałek skorupki, do środka włożysz watę i nasypiesz nasiona owsa, a następnie obficie podlejesz je wodą. Kiedy wydmuszkom wyrosną włosy, nadejdzie czas na domalowanie im twarzy czarnym flamastrem. Takie wydmuszkowe główki możesz ułożyć na podstawkach na jajka lub na tułowiach wykonanych z tekturowych rolek po papierze toaletowymi. Możesz udekorować nimi wielkanocny stół lub swój pokój.