Chłopiec i dziewczynka wykonują eksperyment chemiczny

Doświadczenia i eksperymenty dla dzieci – nauka przez zabawę

Views 781

Wszyscy uwielbiamy eksperymenty. Dzięki nim nauka jest przyjemniejsza, a zrozumienie otaczającego świata ciekawsze. Sprawdź, dlaczego warto eksperymentować i jakie doświadczenia najlepiej nadają się do przeprowadzenia w warunkach domowych.

Odkrywanie świata przez eksperymentowanie towarzyszy nam już od dnia narodzin. To właśnie za pomocą naszych zmysłów – wzroku, zapachu czy smaku – obserwujemy nasze otoczenie, badamy je i wyciągamy wnioski. Z kilkoma dodatkowymi pomocami w postaci np. wody, soli czy jajka możemy przeprowadzić również naukowe eksperymenty dla dzieci w domu, które pozwolą nam lepiej zrozumieć świat i nauczyć się nowych rzeczy. Możemy też poznawać świat przyrody poza domem. Każdy z nas uwielbia budować zamki i fosy na plaży, a to przecież nie tylko zabawa, lecz również eksperymenty techniczne.  

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()