Szlaczki-obrazki dla dzieci

Szlaczki z obrazkami dla dzieci – szablony do wydrukowania

Views 96

Chcesz rysować idealnie proste linie, parasolki i piękne śnieżynki? Przygotuj ołówek, kredki i do dzieła. Przekonaj się, jak szybko nauczysz się rysowania nowych kształtów i obiektów dzięki szlaczkom-obrazkom.

Poniższe szalony ze szlaczkami-obrazkami są dostępne do pobrania i wydrukowania. Dzięki nim poćwiczysz rysowanie prostych linii, kółek, figur geometrycznych oraz umiejętność zapisywania cyfr od 1 do 9.

Jak wypełniać szlaczki obrazki?

  1. Pobierz szlaczki-obrazki i wydrukuj je, klikając ikonę drukarki znajdującą się pod szablonem.
  2. Weź coś do pisania. Możesz użyć ołówka lub długopisu. Nie zapomnij również przygotować kolorowych kredek lub mazaków. Przydadzą się do kolorowania gotowych obrazków.
  3. Zacznij od najprostszych szablonów, czyli od górnych linijek. Pierwsze szlaczki-obrazki mają stopniowo przygotowywać cię do odrysowywania coraz trudniejszych kształtów znajdujących się w ostatniej linijce.
  4. Rysuj szlaczki po śladzie. Połącz ze sobą wszystkie kropki. Jeśli na końcu linijki zostało miejsce, narysuj dany kształt samodzielnie, już bez odrysowywania.
  5. Pokoloruj obrazki. Do pomalowania m.in. domku, ptaka i choinki użyj kolorów, które widzisz na szablonie. Pozostałe obrazki możesz pokolorować dowolnym odcieniem kredek.

Podoba ci się ta zabawa? Spróbuj również wypełnić szlaczki podobne do liter lub szlaczki z cyframi

Fot. Adobe Stock