szlaczki z cyferkami

Szlaczki dla dzieci z cyferkami – Karty pracy do wydruku

Views 851

Korzystanie ze szlaczków do druku to dobra zabawa. Wybierz dowolny szablon z cyferkami, przygotuj ołówek lub długopis i zacznij wypełniać szlaczki-cyferki. Zobaczysz, że za jakiś czas rozpoznawanie i samodzielne zapisywanie liczb nie będzie sprawiało ci żadnego problemu.

Szlaczki dla dzieci z cyferkami pozwolą ci zacząć przygodę z matematyką. Skorzystaj z poniższych szlaczków do wydrukowania, żeby poćwiczyć pisanie liczb bez odrywania ręki od kartki. Sprawdź także: Szablony liter do druku, czyli jak nauczyć się ładnie pisać.

Jak wypełniać szlaczki dla dzieci z cyferkami?

Wypełnianie szlaczków dla dzieci z cyferkami polega na ręcznym odrysowywaniu kształtów.

  • Wybierz jeden z szablonów i wciśnij widoczną przy nim ikonkę drukarki.
  • Na wydrukowanych kartach pracy połącz ze sobą wykropkowane miejsca, żeby utworzyć z nich cyfrę.
  • Powtarzaj wypełnianie szablonu aż do końca linijki, a kiedy skończysz, przejdź do następnego zadania.
  • Możesz użyć kilku mazaków do każdej z cyfr. Dzięki temu nauka szlaczków będzie jeszcze ciekawsza, a różne kolory pomogą ci w utrwaleniu nowej umiejętności.

Pamiętaj, że szlaczki do wydruku mają różne stopnie trudności. Dlatego jeśli dopiero poznajesz cyfry, zacznij od wypełniania pojedynczych kart od 1 do 10. Zawierają one dodatkowe obrazki i zadania, które ułatwią ci zapamiętanie, jak wygląda dana cyfra.

  • Zwróć uwagę, że na każdej karcie znajdują się wskazówki, w którym miejscu zacząć i skończyć pisanie.
  • Sprawdź, za którym razem uda ci się odrysować szlaczek cyferki bez odrywania ręki. 
  • Na końcu nie zapomnij też znaleźć i zaznaczyć cyfry w rozsypance oraz na kości do gry.

Kiedy powyższe szablony ze szlaczkami cyferek będą już dla ciebie zbyt łatwe, zacznij ćwiczyć proste dodawanie i odejmowanie dzięki matematycznym kolorowankom do druku.

Rys. Adobe Stock

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()