Jakie są pierwsze oznaki wiosny?

Views 560

Pierwszymi oznakami wiosny są coraz cieplejsze dni i coraz krótsze noce. Ale zmianę pory roku możemy zaobserwować też w zmieniającej się przyrodzie wokół nas. Sprawdź, jakie są kwiaty i ptaki zwiastujące koniec zimy.

Wiosna to pora roku, która według kalendarza rozpoczyna się 21 marca. Jednak pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie możesz zauważyć już znacznie wcześniej. Najczęściej między lutym a marcem zaczyna się przedwiośnie, czyli okres przejściowy między zimą a wiosną, podczas którego przyroda powoli zaczyna budzić się do życia. Czy znasz przysłowie w marcu jak w garncu? Zgodnie z nim w marcu pogoda może być bardzo zmienna (czasem ciepła, a czasem śnieżna), ale jedno jest pewne – wiosna tuż, tuż

Jakie są oznaki wiosny?

Pierwsze oznaki wiosny w lesie i parku możesz zauważyć podczas spacerów. Uważnie obserwuj zmieniającą się przyrodę. Patrz na gałązki drzew i krzewów – widzisz pąki, z których niebawem rozwiną się liście? Na ziemi – na rabatach i trawnikach poszukaj pierwszych kwiatów. Wsłuchuj się w śpiew ptaków. Nasłuchuj, które zwierzęta obudziły się ze snu zimowego i sprawdź, czy na wierzbie pojawiły się już pierwsze bazie. Kiedy nadejdzie wiosna, poczujesz też pierwsze ciepłe promienie słońca na twarzy.