zielnik z różnymi liśćmi roślin

Jak zrobić zielnik dla dzieci? Instrukcja krok po kroku

Views 83

Proces tworzenia własnego zielnika to świetna przygoda. Niezależnie od tego, czy musisz zrobić zielnik do szkoły, czy przygotujesz go wyłącznie dla własnej przyjemności, to okazja do poznania nowych roślin, kolorów, tekstur i zapachów! Sprawdź, jak zrobić zielnik dla dzieci krok po kroku.

Tworzenie zielnika to zabawa i nauka w jednym, a gotowy projekt będzie pamiątką na długie lata. Zobacz, czym dokładnie jest zielnik, po co się go robi i poznaj przykładowe gatunki roślin, które możesz wykorzystać do zrobienia zielnika szkolnego.

Co to jest zielnik?

Zielnik, nazywany również herbarium, to drukowana lub ręcznie wykonana kolekcja zasuszonych roślin lub fotografii, np. w formie książki lub zeszytu. Dla botaników to sposób na dokumentację naukową, a dla pozostałych osób to okazja do poznania natury, która nas otacza. Herbarium można przygotować z dowolnych gatunków roślin albo z grup roślin, np. wyłącznie z drzew liściastych lub iglastych, kwiatów polnych, ziół, a nawet warzyw i owoców.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()