Laurka z napisem Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce i na świecie

Views 690
Wszyscy uwielbiamy Dzień Dziecka. To szczególne święto uwieńczone jest uśmiechem, prezentami i mile spędzonym czasem. Skąd wziął się pomysł na celebrowanie tego dnia? Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w celu rozpowszechnienia praw dzieci. Dzień Dziecka obchodzony jest w bardzo wielu miejscach na świecie. Nie zawsze jednak świętuje się go tego samego dnia co w Polsce, czyli 1 czerwca. Poznaj ciekawostki o tym święcie.

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w ciągu roku, zarówno wśród maluchów, jak i starszych dzieci oraz nastolatków. Jest obchodzone od niespełna 100 lat, ale już towarzyszy mu wiele ciekawych tradycji i zwyczajów.

Kiedy jest Dzień Dziecka?

W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca. Tego samego dnia świętują również dzieci m.in. w Portugalii, Rosji, Czechach i Słowacji. W niektórych krajach Dzień Dziecka przypada na 20 listopada w celu upamiętnienia dnia z 1924 roku, w którym Liga Narodów przyjęła Deklarację Praw Dziecka. Jest tak m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Szwecji. Dzieci w Niemczech obchodzą swoje święto 20 września, a w Stanach Zjednoczonych – w drugą niedzielę czerwca.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()