Przyjaciele przybijający sobie ręce

21 listopada – Dzień Życzliwości. Dlaczego jest ona tak ważna?

Views 619

Dzień Życzliwości obchodzony jest na całym świecie 21 listopada. Życzliwość można rozumieć na wiele różnych sposobów. Okazywanie jej można zacząć od używania tak prostych słów jak „dzień dobry”. Dlaczego to takie ważne?

Dzień Życzliwości ma przypominać wszystkim ludziom, jak ważne jest, abyśmy byli dla siebie nawzajem mili i dobrze nastawieni. Dzielenie się z innymi uśmiechem zmniejsza wśród ludzi agresję i złe emocje. Sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i chętniej odwzajemniamy dobro.

Kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień?

Dzień Życzliwości obchodzony jest na całym świecie 21 listopada. Pełna nazwa tego święta to Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowe święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znane jest jako World Hello Day. Amerykańska nazwa zwraca uwagę na główne wyzwanie tego dnia – mówienie „hello”, czyli „dzień dobry” do co najmniej 10 osób dziennie.

Dzień Życzliwości to dzień:

  • pozdrowień,
  • dobrych uczynków,
  • pozytywnych emocji.

Święto to obchodzi się już w ponad 180 krajach na świecie.

Czy wiesz, że…
Tradycja Dnia Życzliwości sięga 1973 roku. Bracia Brian i Michael McCormack protestowali wtedy przeciwko wojnie między Izraelem a Egiptem, czyli tzw. wojnie Jom Kipur. Wysłali oni aż 1360 listów w siedmiu różnych językach do światowych przywódców, zachęcając ich do wzięcia udziału w pierwszych obchodach World Hello Day.

Jak obchodzić Dzień Życzliwości w szkole i poza nią?

Dzień Życzliwości możesz obchodzić na wiele różnych sposobów:

  • warto zacząć od mówienia wszystkim spotkanym osobom „dzień dobry” i życzenia im dobrego dnia;
  • obdarowanie każdej kolejnej osoby uśmiechem także jest ważne;
  • dla kolegów w klasie, ulubionych nauczycieli, rodziców, dziadków możesz zrobić kartkę na Dzień Życzliwości; jeśli nie możesz się z nimi spotkać – kartkę możesz wysłać wirtualnie.

W Dzień Życzliwości warto najbliższe osoby nie tylko obdarować drobnym upominkiem (rysunkiem, kartką, własnoręcznie zrobioną bransoletką), ale też zrobić dla nich coś miłego lub po prostu przytulić się do nich.

Dlaczego życzliwość jest taka ważna?

Im jesteśmy dla siebie milsi, tym lepiej nam się wspólnie żyje. Mniej jest w naszym życiu konfliktów, złości, niepotrzebnych nieporozumień. Uśmiech od drugiego człowieka potrafi odmienić nawet najgorszy dzień. Pozytywne emocje to najlepsza broń przeciwko problemom trudnej czasami rzeczywistości. Życzliwym warto jednak być na co dzień, a nie tylko od święta. Dobra energia zawsze wraca, najczęściej z nawiązką.

Zobacz także: 16 Listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Co to za święto?

Fot. Pixabay

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()