Koło barw podstawowych, pochodnych i dopełniających

Czym są kolory dopełniające?

Views 605

Czy wiesz, że wszystkie barwy tak naprawdę wywodzą się z różnych mieszanek żółtego, czerwonego i niebieskiego? Żeby otrzymać nowy kolor, wystarczy je ze sobą wymieszać. Sprawdź, czym są barwy dopełniające i co powstanie z ich połączenia.

Kolory można podzielić na kilka grup. Chociaż ta informacja pewnie wyda ci się nudna, to może przydać ci się również w praktyce. Dzięki temu, że wiesz, jak łączyć ze sobą poszczególne kolory, możesz tworzyć oryginalne prace plastyczne. Aby zrozumieć, czym są barwy dopełniające, musisz najpierw poznać definicje kolorów podstawowych i pochodnych.

Jakie są kolory podstawowe?

To najważniejsza grupa kolorów. Należą do niej żółty, czerwony i niebieski. Niektórzy za kolor podstawowy uważają również biały. W plastyce zazwyczaj jego funkcję pełni po prostu kartka papieru. Z kolei biały kolor farby możesz wykorzystać, jeśli chcesz rozjaśnić jakiś kolor i zmienić jego natężenie.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()