Żaba jedząca posiłek z talerza

Zjedz tę żabę – co to znaczy i kto to powiedział?

Views 132

Całowanie żaby przynosi niezwykłe efekty. Przecież po pocałunku prawdziwej miłości żaba zamienia ją w księcia! Ale w czym pomoże jedzenie żaby? Sprawdź, skąd wzięło się powiedzenie „zjedz tę żabę” i co ono oznacza.

Kiedy ktoś powie ci, że masz zjeść żabę, prawdopodobnie wcale nie będzie chodziło o zjedzenie prawdziwego zwierzęcia. To tylko metafora, która będzie oznaczała, że musisz zmierzyć się z ważnym i nierzadko trudnym zadaniem.

Co to znaczy zjeść żabę?

„Zjeść żabę” lub „połknąć żabę” oznacza, że ktoś poradził sobie z trudną sytuacją, rozwiązał najtrudniejsze zadanie, pozbył się problemów i skupił się na najważniejszych kwestiach jakiejś sprawy. Może też oznaczać, że ktoś poniósł nieprzyjemne konsekwencje własnego, czasem wstydliwego postępowania.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()