Motyle w różnych kolorach

Ciekawostki o motylach

Views 48

Motyle zachwycają swoim pięknym wyglądem. Kojarzą się z kruchością i delikatnością, ale czy naprawdę są tak bezbronne i żyją tylko kilka dni? Poznaj mało znane fakty z życia motyli i dowiedz się, jakie są etapy rozwoju motyla.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje motyli na podstawie ich trybu życia. Pierwszy z nich to motyle dzienne, a drugi to owady aktywne nocą, które znamy jako ćmy. W Polsce najczęściej spotykane są gatunki z rodziny rusałkowatych. Są to rusałka pawik o czerwono-brązowych skrzydłach z czterema okręgami przypominającymi oczy, rusałka pokrzywnik o pomarańczowych skrzydłach w żółte i czarne plamy i niebieski modraszek adonis, występujący przede wszystkim w południowo-wschodniej części kraju.

Ile żyje motyl?

Długość życia motyla zależy od gatunku, ale przeciętnie wynosi ona od 2 do 4 tygodni. Istnieją motyle, które żyją tylko jeden dzień, ale są również takie jak latolistek cytrynek, które mogą przeżyć nawet 9 miesięcy. Dzieje się to dzięki hibernacji, w którą zapada jako dorosły osobnik już pod koniec sierpnia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to sprawdź, gdzie zimują motyle.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()