Dzieci łapiące dysk frisbee

Gra frisbee – rzucanie dyskiem na świeżym powietrzu

Views 545

Gra we frisbee kojarzy się z letnim wypoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu. Najczęściej w zabawie biorą udział dwie lub trzy osoby. Ten niewielkich rozmiarów dysk potrafi być świetną, wciągającą zabawą na świeżym powietrzu.

Frisbee to świetna gra na piknik lub spacer. Co ciekawe frisbee to również znakomita zabawa dla naszych psich podopiecznych. W tej wersji nazywa się dogfrisbee i jest wspaniałą odmianą na spacerach zamiast aportowania piłki lub patyków.

Frisbee – skąd pochodzi ta zabawa?

Frisbee to rozrywka polegająca na rzucaniu okrągły dyskiem wykonanym z plastiku. Historia frisbee sięga lat 50. XX wieku, a wymyślone zostało przez Waltera Fredericka Morrisona. Wszystko zaczęło się od pewnych wakacji, kiedy dla rozrywki rzucał on z żoną… metalową podstawką od tortownicy. Wtedy wpadł na pomysł, aby stworzyć przedmiot bardziej opływowy i bezpieczniejszy, bo wykonany z plastiku. Tak właśnie powstało frisbee. Przebojem zdobyło popularność i stało się jedną najciekawszych gier zręcznościowych na świeżym powietrzu.

Frisbee to również świetna zabawka dla psów, pamiętać jednak musimy, że frisbee dla ludzi nie jest odpowiednie dla naszych czworonożnych przyjaciół. Przedmiot do zabawy z psem wykonany jest z miększego materiału, który nie sprawi psu bólu w czasie łapania, musi być też odporny na uszkodzenia.