Kameleon na gałęzi

Ile żyje kameleon i gdzie można go spotkać?

Views 484

Kameleony należą do rodziny jaszczurek, ale swoim wyglądem i zachowaniem często nie przypominają nam tych zwierząt, które spotykamy latem. Są naprawdę wyjątkowe i to nie tylko dzięki umiejętności dopasowywania koloru swojego ciała do otoczenia. Sprawdź, jak długo i gdzie żyją kameleony.

Kameleony potrafią zachwycić każdego, kto je spotka. Naturalnie nie występują w Polsce, ale możesz zobaczyć je np. w ogrodzie zoologicznym. Gdzie w takim razie żyją i ilu lat dożywają na wolności? Czy można kupić kameleona i ile kosztuje zakup tej niezwykłej jaszczurki? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Gdzie mieszkają kameleony?

Istnieje wiele gatunków kameleonów, które występują w różnych regionach świata. Ich naturalne siedliska to przede wszystkim gorące i wilgotne obszary, takie jak tropikalne lasy deszczowe, ale także sawanny, pustynie oraz niektóre obszary górskie. Najwięcej kameleonów zamieszkuje Madagaskar, poza tym jaszczurki spotykane są również w krajach Afryki Wschodniej, takich jak Kenia, Tanzania i Etiopia, na Półwyspie Arabskim, a także w lasach Meksyku i Gwatemali.