uśmiechnięci dziewczynka i chłopiec

Jak powitać ukraińskich kolegów w klasie? Gry i zabawy integracyjne

Views 432

Gry integracyjne to najlepszy sposób na zapoznanie się z nowymi osobami. Jeśli do twojej klasy przyjdą dzieci z Ukrainy, wspólnie z nauczycielem i kolegami możecie przygotować dla nich kilka zabaw, które umilą wam pierwszy wspólny dzień.

Poznaj listę najciekawszych gier i zabaw integracyjnych, dzięki którym lepiej poznasz swoich nowych kolegów i koleżanki. Wspólnie w klasie możecie wykorzystać je do powitania ukraińskich dzieci, które rozpoczynają naukę w polskich szkołach i przedszkolach.

Jak przywitać kolegów i koleżanki z Ukrainy?

Pamiętaj, że każdy z nas jest inny. Niektóre dzieci od razu odnajdą się w nowej sytuacji, a inne będę potrzebowały więcej czasu. Dzieci, które trafią do twojej klasy prawdopodobnie nie będą znały języka polskiego, możesz więc nauczyć się kilku słówek, żeby przywitać je w języku ukraińskim. To miłe powitanie pomoże im opanować stres. Nowym kolegom i koleżankom możesz zaproponować wspólną zabawę, oprowadzenie po szkole albo wspólne siedzenie w ławce. 

Zobacz także: jak dzieci mogą pomóc dzieciom z Ukrainy?

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()