Królowa pszczół

Jak wygląda królowa pszczół i ile żyje?

Views 27

Królowa pszczół jest ważną częścią każdego ula. Jest ona oczkiem w głowie jego mieszkańców i pełni w nim ważne funkcje. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak długo żyje królowa pszczół, jaki ma wpływ na robotnice i czy królowa pszczół ma żądło.

Królowa pszczół, nazywana również pszczelą matką, przewodzi całemu ulowi. Jej zadaniem jest rozmnażanie się i zapewnienie ciągłości rodzinie pszczelej, a z kolei dzięki wydzielanym przez nią feromonom robotnice współpracują ze sobą i tworzą harmonijną społeczność.

Sprawdź także: Jak zimują pszczoły – co jedzą i gdzie mieszkają?

Ile żyje królowa pszczół?

Przyjmuje się, że przeciętny czas życia królowej pszczół wynosi ok. 3-5 lat. Wydaje się to niewiele, ale w porównaniu do pozostałych mieszkańców ula, pszczela matka jest naprawdę długowieczna. Dla porównania, pszczoły robotnice w sezonie żyją jedynie około 30 dni.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()