praca plastyczna - lato, jezioro, żaglówka z napisem I love Summer

Moje wymarzone wakacje – prace plastyczne

Views 98

Czekasz na wymarzone wakacje? Spróbuj je narysować, a być może dzięki temu twoje marzenia szybciej się spełnią! Zobacz, jak zrobić prace plastyczne „Wakacje nad morzem”, „Wakacje w górach” i „Pamiątki z wakacji” oraz kolaż ze zdjęć i wycinków gazet.

Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na prace plastyczne o tematyce wakacyjnej. Wybierz przynajmniej jedną z propozycji i spróbuj odtworzyć ją samodzielnie w domu.

Praca plastyczna „Moje wakacje”

Przygotuj pracę plastyczną „Moje wakacje” w formie kolażu ze zdjęć z wakacji, które udało ci się zrobić na przestrzeni lat. Zamiast zdjęć, możesz wykorzystać także wycinki z gazet lub wydrukowane obrazki z internetu, np. mapę kraju lub miasta, które udało ci się odwiedzić. Zebrane materiały przyklej do dużej kartki z bloku technicznego i ozdób, np. naklejkami, brokatem, muszelkami lub własnymi rysunkami. Gotowy kolaż możesz powiesić na ścianie swojego pokoju.

Praca plastyczna „Wymarzone wakacje”

Puść wodze fantazji i narysuj swoje wymarzone wakacje! Zastanów się, gdzie i z kim chcesz je spędzić oraz co chcesz robić podczas lata. Zacznij od przygotowania bazy dla swojej pracy plastycznej o wymarzonych wakacjach:

  1. Przygotuj 2 kartki papieru w kolorach białym i czarnym.
  2. Biała kartka to tło twojej pracy. Z czarnej kartki wytnij okulary (dwa puste w środku kółka oraz zauszniki).
  3. Przyklej okulary do białej kartki, a następnie wybierz jedną z poniższych propozycji dokończenia pracy plastycznej o wakacjach.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()