Otwarta książka a w niej wakacyjny obraz plaży z palmami, campera i morza

Wierszyki o wakacjach dla dzieci

Views 100

Poznaj najpiękniejsze wierszyki o wakacjach znanych polskich poetów oraz śmieszne rymowane zagadki o lecie. Sprawdź, jak szybko uda ci się je odgadnąć, a następnie spróbuj zadać je swoim kolegom i koleżankom lub członkom rodziny.

Wszystkie dzieci uwielbiają lato! To czas plażowania, wycieczek i przerwy od nauki. Świętuj nadejście tej wyjątkowej pory roku nowymi pracami plastycznymi lub rodzinnym czytaniem wierszyków o lecie i wakacjach. Zainspiruj się poniższymi propozycjami utworów o letniej tematyce i spróbuj napisać swój własny wierszyk o skarbach z wakacji, podróżach, pogodzie lub nowych przyjaźniach, które udało ci się zawrzeć.

Sprawdź także: Krótkie wierszyki dla dzieci o zimie.

Wierszyki o wakacjach dla dzieci. Poznaj polskich poetów

Poniżej znajdziesz wiersze polskich poetów opowiadające o beztroskim odpoczynku, podróżowaniu, pamiątkach przywiezionych z wakacji i o zwiastunach lata.

Tadeusz Śliwa – „Lato”:

„Lato, pobądź z nami.

Lato, nie uciekaj.

Dom daleko,

gwar daleko,

ale blisko rzeka.

Nie licz nam kukułko,

ile dni zostało,

bo leśnego szczęścia dla nas

zawsze będzie mało.”

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()