Dziewczynka trzymająca znak zapytania

Zagadki logiczne dla dzieci. Różne stopnie trudności

Views 43

Poniżej znajdziesz zagadki logiczne dla dzieci o różnym stopniu trudności. Są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dlatego nie przejmuj się, jeśli któreś będą wydawały się na początku za trudne – możesz wrócić do nich później lub poprosić o pomoc, np. rodziców, starsze rodzeństwo lub dziadków.

Zagadki logiczne dla dzieci sprawdzają spryt i nabytą wiedzę, ale niektóre z nich wymagają również kreatywnego podejścia. Postaraj się nie zaglądać do odpowiedzi, dopóki nie wymyślisz rozwiązania! A kiedy już uda ci się rozwiązać poniższe łamigłówki, sprawdź, jak poradzisz sobie z zagadkami z innej dziedziny i spróbuj rozwiązać quizy i zagadki ekologiczne dla dzieci.

Zagadki logiczne dla dzieci

Rozwiązywanie zagadek logicznych to świetna zabawa niezależnie od wieku. Przećwicz swoją spostrzegawczość oraz umiejętności matematyczne, językowe oraz łączenia faktów. Odpowiedzi do zagadek znajdziesz poniżej.

 1. Zawsze przyjdzie, ale nigdy nie przyjdzie dzisiaj. Co to takiego?
 2. Co zdarza się raz na minutę, dwa razy na chwilę i ani razu w tysiącu lat?
 3. Jeśli powiesz mnie dobrze, będzie źle. Jeśli powiesz mnie źle, będzie dobrze. Jakim jestem słowem?
 4. Stoi przy drodze na jednej nodze, ręce rozkłada i dokąd iść gada.
 5. Co to jest: małe, czerwone, trójkątne?
 6. Gdzie czwartek jest przed środą?
 7. Krowa stoi na granicy czesko-francuskiej. Do którego państwa należy?

Odpowiedzi:

 1. Jutro.
 2. Litera „ę”.
 3. Źle.
 4. Znak drogowy.
 5. Mały czerwony trójkąt.
 6. W słowniku.
 7. Do żadnego. Taka granica między państwami nie istnieje.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()