Chłopcy grający w zbijaka (dodgeball)

Gra w zbijaka – zasady krok po kroku

Views 1.37k

Zbijak jest świetną grą ruchową, do której potrzebna jest tylko piłka. To zabawa drużynowa, która uczy zręczności, szybkości i zbijania „celu”. Świetnie nadaje się do grania na sali gimnastycznej, ale też na podwórku. Poznaj zasady gry w zbijaka.

Zbijak to gra ruchowa i grupowa dla osób w każdym wieku. Zabawa cieszy się dużą popularnością i jest znana od dawna, ale mimo to nadal powstają jej nowe modyfikacje. Dzięki nim zbijak nie znudzi ci się tak szybko.

Na czym polega zbijak?

Gra w zbijaka często mylona jest z podobną do niej zabawą w dwa ognie. Różnica między nimi polega na tym, że w zbijaku nie ma „matek”, czyli graczy znajdujących się na boisku za plecami przeciwnej drużyny. Celem gry jest zbicie wszystkich uczestników należących do przeciwnika, czyli rzucenie w nich piłką.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()