dzieci trzymające świece i śpiewające kolędy

Co to jest adwent i kiedy się zaczyna? Zwyczaje adwentowe

Views 434

Adwent to radosny czas oczekiwania na nadejście Chrystusa. Z tym okresem związane są szczególne zwyczaje adwentowe, które pomagają chrześcijanom przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, które z nich znasz.

Adwent kojarzy się z dekorowaniem domu, kupowaniem prezentów i ubieraniem choinki. Ale to również czas na pielęgnowanie tradycji, które pomagają wierzącym pogłębić swoją wiarę i lepiej przygotować się na świętowanie Bożego Narodzenia. Najpopularniejsze zwyczaje adwentowe w Polsce to chodzenie na roraty, przygotowywanie wieńców i kalendarzy adwentowych.

Co to jest adwent?

Słowo „adwent” pochodzi z łaciny i dosłownie oznacza „przyjście”. To okres radosnego oczekiwania na powtórne przyjście, czyli narodziny Jezusa. Kolorem ściśle związanym z adwentem jest fiolet, który symbolizuje pokutę, przebaczenie i pojednanie.

Ile trwa adwent?

Niektórzy uważają, że adwent to czas od 1 do 24 grudnia. Czasami tak jest, ale nie zawsze. W sensie ścisłym to okres obejmujący cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem. Każdego roku jednak czas trwania adwentu jest różny i wynosi od 23 do 28 dni. Adwent zawsze rozpoczyna się w niedzielę przypadającą między 27 listopada a 3 grudnia i kończy w Wigilię o zmierzchu.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()