mali piłkarze grają na murawie

Nie poddawaj się, walcz o marzenia jak Lewandowski!

Views 657

Droga do bycia najlepszym piłkarzem na świecie jest zazwyczaj bardzo długa i trudna. Jednak przykład Roberta Lewandowskiego pokazuje, że zawsze warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Nawet wtedy, kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli, a inni nie do końca wierzą, że nam się uda. Poznaj drogę Roberta Lewandowskiego na szczyt, a przekonasz się, że zawsze warto walczyć do końca!

Od wielu lat Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem. Jednak 2020 rok jest dla niego przełomowy, ponieważ po raz pierwszy w karierze wygrał plebiscyt na piłkarza roku UEFA!

Piłkarz Roku UEFA – co to za nagroda i jak można ją otrzymać?

Nagroda Piłkarza Roku UEFA jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród piłkarskich na świecie. Tego typu wyróżnienie jest przyznawane każdego roku najlepszemu piłkarzowi grającemu w europejskim klubie. O tym, kto otrzyma nagrodę decydują głosy jury. W jego skład wchodzą wybrani dziennikarze i trenerzy z klubów, którzy brali udział w fazach grupowych w danym sezonie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA.

Czy wiesz, że…
Nagroda Piłkarza Roku UEFA jest przyznawana od 2011 roku, a Robert Lewandowski otrzymał ją w 2020 roku jako pierwszy Polak?

Zawsze trzeba walczyć – kariera Lewandowskiego dobrym przykładem

Na pewno wiele razy słyszałeś, że nigdy nie należy się poddawać. W życiu wszystko może się wydarzyć i nawet po najtrudniejszych momentach mogą przyjść wspaniałe chwile. Aby było to możliwe potrzebna jest wiara i często ciężka praca. Doskonale potwierdza to przykład Roberta Lewandowskiego.

Lewandowski szczególnie trudno miał na początku zawodowej kariery. Kiedy jako młody chłopak był piłkarzem Legii Warszawa miał problemy zdrowotne, grał mało w trzecioligowych rezerwach, a gdy wygasł mu kontrakt musiał odejść z klubu. Po latach napastnik przyznał, że była to jedna z najgorszych sytuacji w jego życiu. Lewandowski jednak się nie załamał, z uporem walczył o swoje marzenia i krok po kroku stawał się coraz lepszy. Był piłkarzem Znicza Pruszków, później Lecha Poznań, Borussii Dortmund aż w końcu trafił do Bayernu Monachium. W tym klubie stał się zawodnikiem kompletnym.

Robert Lewandowski może być wzorem do naśladowania nie tylko dla osób uprawiających sport. Mając wiarę w siebie, marzenia i chęć do pracy można osiągnąć bardzo dużo. Pamiętaj o tym zwłaszcza wtedy, kiedy masz trudniejszy czas!  

Zobacz także: Sport to zdrowie ciała i ducha. Wiesz dlaczego?

Fot. RoboMichalec / Pixabay

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()