Dzień Babci wypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka – 22 stycznia. W praktyce najczęściej babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto wspólnie, tego samego dnia. Poznaj historię tego święta i dowiedz się, od kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka w Polsce.
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wnuki odwiedzają swoich dziadków w domach, składają im życzenia i zapraszają ich na przedstawienia do przedszkola czy szkoły. Często także wręczają dziadkom prezenty. Jednym z najpopularniejszych upominków z okazji Święta Dziadków od wielu lat pozostaje własnoręcznie wykonana laurka. Jeśli nie wiesz jak ją zrobić, sprawdź nasze pomysły na laurki dla babci i dziadka.
Historia Dnia Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które nie powstały w tym samym czasie. Pomysłodawcą obchodzenia w Polsce Dnia Babci był Kazimierz Flieger. Pierwsze próby wprowadzenia święta pojawiły się w 1964 roku za sprawą tygodnika “Kobieta i życie”, a rok później zorganizowano pierwsze obchody Dnia Babci w Poznaniu. Od tego momentu popularność święta ciągle rosła. A od kiedy Dzień Dziadka stał się świętem? Zwyczaj obchodzenia 22 stycznia Dnia Dziadka pojawił się w Polsce nieco później. Przyjmuje się, że pomysł na to święto zaczerpnięto z Ameryki w latach 80. XX wieku.