laurka z napisem Dzień Taty

Kiedy jest Dzień Ojca? Historia święta w Polsce

Views 307

Dzień Ojca świętuje się niecały miesiąc po Dniu Matki. To dzień, w którym dzieci, zarówno te małe, jak i dorosłe, wyrażają miłość i szacunek swoim tatom. Sprawdź, kiedy jest Dzień Ojca w Polsce i od którego roku obchodzimy to święto.

Dzień Ojca świętuje się w wielu krajach na świecie. W Polsce zaczęto go obchodzić dopiero kilkadziesiąt lat później niż Dzień Matki. Tego dnia dzieci dzwonią do swoich ojców z życzeniami, rysują laurki i przygotowują prezenty na Dzień Taty.

Kiedy obchodzimy Dzień Ojca?

W Polsce Dzień Ojca obchodzi się co roku tego samego dnia – 23 czerwca. Co roku w trzecią niedzielę czerwca ojcowie świętują również w Turcji, Francji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i na Słowacji, a 5 czerwca – w Danii. We Włoszech, Hiszpanii i Portugalii święto przypada nieco wcześniej – na 19 marca. Z kolei Dzień Ojca w Niemczech obchodzony jest w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to święto ruchome, przypadające na 40 dzień po Wielkanocy. W Norwegii i Szwecji ojcowie świętują najpóźniej, bo dopiero w drugą niedzielę listopada.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()