dzieci bawiąće się w ogrodzie w chowanego

Zabawy i gry do ogrodu – propozycje dla małych i dużych

Views 69

Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a zabawa połączona z ruchem to zawsze doskonały pomysł. Sprawdź propozycje zabaw i gier do ogrodu dla dzieci, dzięki którym poprawisz koordynację ruchową, wzmocnisz odporność i nauczysz się współpracy w grupie.

Poniższe pomysły na gry ogrodowe są idealne na wiosnę, lato i wczesną jesień. Możesz zagrać w nie zarówno w ogrodzie, jak i w parku lub na łące. Pamiętaj, że we wszystkich grach dobra zabawa i świetny humor jest ważniejszy od zwycięstwa!

Najlepsze gry do ogrodu dla dzieci

  • Tor przeszkód. Przygotuj slalom z kamieni, rozwieś linę między drzewami i spróbuj pokonać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie.
  • Puszczanie baniek mydlanych. Puszczaj bańki mydlane i spróbuj je złapać zanim zdążą pęknąć. Możesz lub skorzystać z przepisu na domowe bańki mydlane.
  • Gra w gumę. Skacz przez gumę, korzystając z gotowych technik lub wymyśl własne zasady. Jeśli nie masz nikogo do pomocy, możesz zaczepić gumę, np. o nogi krzeseł albo pnie drzew.
  • Berek. Gra o łatwych zasadach dla małych i dużych. Jedna osoba goni pozostałych uczestników zabawy, a kiedy uda jej się kogoś dotknąć, zaczyna uciekać. Ten, kto został złapany, staje się „berkiem” i teraz jego zadaniem jest łapanie innych osób.
  • Zabawa z balonami. Możesz je odbijać, kopać lub je łapać.
  • Żonglowanie jedną piłeczką, czyli przerzucanie piłki w powietrzu z ręki do ręki. Możesz też spróbować żonglować dwiema piłeczkami.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()