Dzieci grające w piłkę na łące

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci

Views 461

Zabawy ruchowe dla dzieci to sposób na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Dzięki nim rozwiniesz swoją zręczność, czujność i umiejętność koncentracji, a także nauczysz się współpracy w działaniu. Ale to przede wszystkim świetna rozrywka! Poznaj najciekawsze gry i zabawy ruchowe.

Ruch jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Jednak żeby czuć się dobrze, niekoniecznie musimy wykonywać ćwiczenia fizyczne. Zamiast tego możemy zaprosić bliskich do wspólnych gier i zabaw ruchowych. W niektóre najlepiej gra się na świeżym powietrzu, inne możesz wypróbować nawet w domu.

Czego uczą zabawy ruchowe?

Zabawy ruchowe pozwolą ci spożytkować energię i aktywnie spędzić czas. Nauczą cię zręczności, współpracy, uważności i szybkości. Żeby w nie grać, nie musisz mieć wcale dużo miejsca. Przykładowo, do zabawy w chowanego, kojarzonej głównie z bieganiem po podwórku, możesz skorzystać z kryjówek, które znajdziesz domu. Do gry w ciepło-zimno zaś czy ciuciubabkę wystarczy tylko jedno pomieszczenie. W większość gier ruchowych możesz grać nawet w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli do rozgrywki nie potrzeba tworzyć dużych drużyn.

Ciekawe zabawy grupowe dla dzieci

Gry zespołowe uczą pracy zespołowej, ale też zasad fair play, czyli uczciwej rozgrywki z poszanowaniem zasad i zrozumieniem, że wygrana nie jest celem, który powinniśmy osiągnąć za wszelką cenę. Przykładami ciekawych i łatwych gier zespołowych są dwa ognie, zbijak i ultimate.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()