stukanie jajek wielkanocnych, pisanek

Zabawy wielkanocne dla dzieci: śmigus-dyngus, szukanie zajączka, Waletka

Views 132

Śmigus-dyngus to bardzo popularna zabawa wielkanocna dla dzieci i dorosłych. Ale nie jedyna, którą warto znać! Sprawdź, w co możesz bawić się z rodzicami, rodzeństwem lub koleżankami podczas wiosennej przerwy świątecznej.

Wielkanoc to nie tylko ważne święto dla osób wierzących, ale też czas na spotkania z rodziną. To również świąteczna przerwa od zajęć w przedszkolu i szkole, którą warto przeznaczyć na relaks, spacery i rozwijanie swoich pasji. Ale jeśli nie masz pomysłu na spędzanie wolnego popołudnia, możesz skorzystać z poniższych inspiracji na zabawy wielkanocne.

Na czym polega śmigus-dyngus?

Śmigus-dyngus to zabawa, o której słyszał chyba każdy. Wielkanocny zwyczaj oblewania się nawzajem wodą jest znany w wielu krajach słowiańskich, m.in. w Polsce, na Słowacji i w Czechach, ale też na Węgrzech czy w Meksyku. W przeszłości śmigus-dyngus był świętem oczyszczenia z grzechu i brudu, powitania wiosny oraz swatania, czyli łączenia młodych ludzi w pary. Dzisiaj to po prostu zabawa w oblewanie się wodą lub perfumami, czasami za pomocą pistoletów na wodę i balonów wodnych.