ziemniak z wbitymi kabelkami i żarówką. Doświadczenie dla dzieci - prąd z ziemniaka

Robimy prąd z ziemniaka. Eksperymenty dla dzieci

Views 571

Jeśli lubisz doświadczenia i eksperymenty, to ten eksperyment z prądem dla dzieci będzie dla ciebie bardzo ciekawy. Poniżej dowiesz się, jak zrobić prąd z ziemniaka.

Ziemniak i potrawy z ziemniaka to codzienność na naszym stole. Okazuje się, że ziemniak służy nie tylko do jedzenia, a za jego pomocą można… oświetlić pokój. Żeby wytworzyć prąd z ziemniaka, wystarczy połączyć dwa ziemniaki z kilkoma elementami, które znajdziesz w skrzynce z narzędziami lub z pomocą rodziców kupisz w sklepie elektrycznym i za chwilę możesz cieszyć się całkowicie ekologicznym prądem.

Skąd się bierze prąd z ziemniaka?

Zimniak sam w sobie nie wytwarza oczywiście prądu, ale zawiera kwas askorbinowy, który w połączeniu z miedzianą elektrodą i cynkiem pobudza elektrony do ruchu. A właśnie elektrony wprawione w ruch wytwarzają tzw. prąd elektronowy, który jest w liniach wysokiego napięcia i we wszystkich przewodach ukrytych w ścianach naszego domu.

Co ciekawe, okazało się, że gotowane ziemniaki o wiele lepiej nadają się do wytwarzania prądu. Wszystko dzięki temu, że po ugotowaniu zmniejsza się ich opór wewnętrzny i mogą wytworzyć 10 razy więcej prądu niż ziemniaki surowe. 

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()