Zima, zimowy krajobraz

Kiedy zaczyna się zima kalendarzowa i astronomiczna?

Views 173

Nadejście zimy kojarzy się z opadami śniegu, niskimi temperaturami, sankami i nartami. Ale prawdziwa zima może nadejść znacznie wcześniej lub nawet później niż wskazywałaby na to pogoda. Sprawdź, kiedy jest pierwszy dzień zimy oraz czym jest zima astronomiczna i kalendarzowa.

Początek zimy może mieć różną datę. Pierwszy dzień każdej kalendarzowej pory roku zawsze wypada w tym samym terminie. Inaczej jest w przypadku astronomicznych pór roku. Dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Sprawdź także: Kiedy jest pierwszy dzień lata? Lato kalendarzowe i nie tylko.

Kiedy zaczyna się kalendarzowa zima?

Kalendarzowa zima zaczyna się pod koniec grudnia. To data niezmienna, która co roku wypada tego samego dnia. Pierwszy dzień kalendarzowej zimy przypada na 22 grudnia, a ostatni – 20 marca. Od 21 marca mówimy już o kalendarzowej wiośnie.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()