Kolorowanka wielkanocna do druku. Zając trzymający pisankę

Wielkanocne kolorowanki do druku

Views 1.16k

Dzięki kolorowankom z pisankami, zajączkami i kurczaczkami poczujesz wielkanocną atmosferę w domu. Za ich pomocą możesz udekorować też ściany w swoim pokoju. Poniżej znajdziesz kolorowanki wielkanocne do druku oraz instrukcje ich wypełniania.

Wielkanocne kolorowanki to świetna zabawa zwłaszcza w okresie świąt, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydrukować je i pokolorować również w pozostałe dni w roku. Przygotuj kredki lub mazaki i do dzieła!

Jak wypełnić wielkanocne kolorowanki?

  1. Wybierz, które obrazki chcesz pokolorować i wydrukuj je. Poproś o pomoc rodziców lub wydrukuj je samodzielnie, klikając ikonę drukarki znajdująca się poniżej.
  2. Możesz wypełniać kolorowanki w dowolnej kolejności, ale najlepiej zacząć od tych z najmniejszą liczbą elementów do wypełnienia. Są najlepsze w ramach rozgrzewki, ale też dla najmłodszych dzieci i dla początkujących.
  3. Kolorowanki z zającem obejmującym pisankę i pozostałe obrazki z tej serii wypełnij zgodnie ze wzorem po lewej stronie.
  4. Kolorowanki zającem, z koszyczkiem wielkanocnym i kurczakiem trzymającym pędzel są podzielone na kilka ponumerowanych części. Sprawdź, jakie kolory odpowiadają kolejnym cyfrom i pokoloruj je według tych numerów, zaczynając od 1.
  5. Pozostałe kolorowanki możesz wypełniać według własnego pomysłu.
  6. W jednej z kolorowanek z pisankami jest też dla ciebie dodatkowe zadanie. Musisz połączyć jajka w pary, tak, żeby w każdej z nich znalazła się jedna pisanka w całości i kurczak, który się z niej wykluł.

Zobacz także: Skąd się wziął i co symbolizuje zając wielkanocny

Rys. Adobe Stock