Planeta Merkury

Merkury – planeta najbliższa Słońcu. Ciekawostki o planecie Merkury

Views 120

Spośród wszystkich planet Merkury znajduje się najbliżej Słońca, dlatego tak trudno go obserwować. Widać na niebie jedynie po zmroku i tuż przed świtem, ale mimo to wiemy o nim dziś całkiem sporo. Sprawdź, jaki kolor ma Merkury i ile ma księżyców.

Merkury to nie tylko planeta najbliższa Słońcu, a od 2006 roku, kiedy Pluton zyskał miano planety karłowatej, również najmniejsza wśród planet. Na Merkurym planują ekstremalne warunki, które nie sprzyjają istnieniu na nim życia.

Ile księżyców ma Merkury?

Merkury to jedna z dwóch planet w Układzie Słonecznym, która nie ma żadnego księżyca. Oznacza to, że żaden naturalny satelita nie obiega Merkurego. Drugą planetą bez księżyców jest Wenus – druga pod względem odległości od Słońca.

Zobacz także: Ciekawostki o Ziemi

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()